يكشنبه 2 مهر 1402
  آغاز جشنواره هنرهای تجسمی جوانان با ادای احترام به شهدای سنندج بازگشت

  آغاز جشنواره هنرهای تجسمی جوانان با ادای احترام به شهدای سنندج

   افتتاحیه بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان کشور ساعت 18 امروز(یکشنبه 14 شهریورماه) با ادای احترام به شهدای سنندج در این شهر آغاز می شود.

  به گزارش روابط عمومی دفتر هنرهای تجسمی، بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان عصر امروز با حضور هنرمندان و داوران جشنواره، هنرمندان جوان شرکت کننده و مسوولان استان کردستان در گلزار شهدای سنندج و ادای احترام به شهدا و با سخنرانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان آغاز می شود.

  بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان کشور به صورت کارگاهی برگزار می شود و حدود 170 هنرمند جوان از 31 استان کشور در کارگاههای دو روزه جشنواره در رشته های نقاشی، طراحی، نگارگری، خوشنویسی، حجم، ارتباط تصویری، تصویرسازی، کاریکاتور و عکاسی با یکدیگر رقابت می کنند.

  27 هنرمند نیز به عنوان استاد کارگاه و داور در جشنواره حضور دارند که در پایان آثار تولید شده توسط جوانان را داوری می کنند.

  بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان کشور از سوی دفتر هنرهای تجسمی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در مجتمع فرهنگی فجر سنندج برگزار می شود.

   

  تاریخ خبر:  1395/06/14