شنبه 11 آذر 1402
  پیام معاون امور هنری به جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان بازگشت

  پیام معاون امور هنری به جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان

  توجه هنرمندان جوان به پیشینه هنر ایران و جریان های جهانی هنر

  معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان کشور پیام داد.

  به گزارش روابط عمومی دفتر هنرهای تجسمی، علی مرادخانی در آستانه برگزاری بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان در پیامی نوشته است: تاریخ هنرهای تجسمی ایران ادوار درخشانی دارد و امروز نیز ظرفیت و استعداد نسل جستجو گر و پرشورهنرجویان جوان در رشته‌های مختلف هنرهای تجسمی می تواند آثار ارزشمندی تولید نماید و میراث گرانقدری باقی گذارد. جوانان هنرمند در کنار توجه به هنرهای ایرانی و پیشینه خود، نگاهی نیز به جریان‌های هنری جهان و رویدادهای بین‌المللی دارند که این ویژگی  زمینه رشد و تعالی هنر والای ایرانی را با زبان و بیان جهانی فراهم خواهد نمود.

  در ادامه این پیام آمده است: تعداد دانشجویان و فارغ التحصیلان هنرهای تجسمی، نمایشگاه‌ها و نگارخانه های متعدد و متنوع و حضور هنرمندان جوان در رویداد های ملی و بین المللی بیانگر ظرفیت قابل توجه هنرهای تجسمی است که با تامین شرایط و بسترهای مناسب از سوی نهادهای فرهنگی، هنری می‌تواند هنر معاصر ایران را با مشخصه های بومی و نوآوری با رویکرد معاصر به نمایش گذارد.

  معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه پیام خود به جشنواره تجسمی جوانان آورده است: استعدادیابی و نیازسنجی هنرجویان جوان از مسیر رویدادهایی مانند جشنواره های هنری انجام‌پذیر است  و جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان کشور با توجه به حضور جوانان از سراسر کشور این امکان را فراهم می‌نماید و دستاوردهای حاصل از آن می‌بایست در برنامه ریزی برای توسعه هنر ایرانی و حضور جهانی آن مورد بهره‌برداری قرار گیرد. همچنین این جشنواره بستری مناسب برای پیوند تجربه و دانش و نیز سوابق حرفه‌ای با آموخته های دانشگاهی و مراکز آموزشی در فضای کارگاهی است که در شناسایی استعداد و توانمندی هنرجویان جوان و در تعامل تعالی‌بخش با استادان قابل استفاده است.

  مرادخانی در پایان این پیام نوشته است: امید است جشنواره بیست و سوم نیز در استان کردستان که تجربه میزبانی رویدادهای هنری ملی و بین المللی را دارد و خود از استعدادهای هنری فراوان برخوردار است، کماکان به شایستگی و با آثار و برکات موردانتظار برگزار گردد.

  اینجانب از تلاش همکاران دفتر هنرهای تجسمی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان، ستاد جشنواره و به ویژه همراهی و مشارکت هنرمندان و استادان و حضور پر شور هنرمندان جوان تشکر می‌نمایم و از خداوند متعال توفیق همگان را در مسیر خدمت به پیشرفت و تعالی هنر ایرانی ـ اسلامی و هنرهای تجسمی کشور مسألت دارم. 

  بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان کشور به دبیری رضوان صادق زاده عصر یکشنبه 14 شهریورماه در سنندج گشایش می یابد و از روز دوشنبه کارگاههای جشنواره در رشته های نقاشی، طراحی، خوشنویسی، نگارگری، حجم، عکاسی، تصویرسازی، ارتباط تصویرسازی و کاریکاتور آغاز می شود.

  بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان کشور از سوی دفتر هنرهای تجسمی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در سنندج برگزار می شود.

   

   
  تاریخ خبر:  1395/06/13