شنبه 11 آذر 1402
  بیش از 700 جوان در جشنواره شرکت کردند بازگشت

  پایان مهلت ثبت نام در جشنواره تجسمی جوانان

  بیش از 700 جوان در جشنواره شرکت کردند

  بیش از 700 نفر با بیش از 2 هزار و 700 اثر در بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان شرکت کردند.

  به گزارش روابط عمومی دفتر هنرهای تجسمی، با پایان مهلت ثبت نام بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان 719 نفر با 2 هزار و 759 اثر در جشنواره شرکت کردند.

  در رشته عکاسی 923 اثر، نقاشی 445 اثر، طراحی 399 اثر، پوستر 343 اثر، تصویرسازی 262 اثر، حجم 100 اثر، خوشنویسی 98 اثر، کاریکاتور 97 و نگارگری 92 اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده است که پس از بررسی آثار، هنرمندان نهایی برای شرکت در بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان معرفی می شوند. جوانان از 31 استان در بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان شرکت کرده اند که بیشترین شرکت کنندگان از استان های تهران، اصفهان، کردستان، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی هستند.

  بیست و سومین دوره­ جشنواره ملي هنرهای تجسمی جوانان برای جوانان 15 تا 24 سال در رشته های نقاشی، خوشنویسی(نستعلیق)، نگارگری(نگارگری، گل و مرغ، تذهیب)، طراحی، عکاسی، کاریکاتور(کارتون ، چهره)، تصویرسازی، حجم و ارتباط تصویری(پوستر) شهريورماه امسال در سنندج برگزار می شود.

  جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان به صورت کارگاهی برگزار می شود و پس از انتخاب و بررسی آثار ارسالی به سایت جشنواره، هنرمندان منتخب برای حضور در جشنواره معرفی می­ شوند.

  بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان به دبيري رضوان صادق زاده از سوی دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كردستان و همراهي ادارات كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ها شهریورماه سال جاری در سنندج برگزار مي­ شود

  تاریخ خبر:  1395/05/23