يكشنبه 10 مهر 1401
  پاسداشت هنرمندان کردستان بازگشت

  پاسداشت هنرمندان کردستان

  2هنرمند در در جشنواره تجسمی جوانان تجلیل می شوند

  پاسداشت هادی ضیاالدینی و احمد خلیلی ­فرد؛ دو هنرمند کردستانی در اختتامیه بیست و سومین جشنواره­ی ملی هنرهای تجسمی جوانان برگزار می­شود.

  هادی ضیاالدینی و احمد خلیلی­فرد؛ دو هنرمند اهل سنندج هستند که در زمینه­ی فعالیت حرفه ­ای هنرهای تجسمی و آموزش هنر سال­هافعالیت کرده­اند و در بیست و سومین جشنواره­ی ملی هنرهای تجسمی جوانان که در سنندج برگزار شده، از این دو هنرمند تجلیل می­شود.

  هادی ضیا­الدینی علاوه بر آموزش هنر به جوانان در کردستان، نقش موثری در بنیان گرفتن آموزش دانشگاهی هنر در این استان دارد. او در فعالیت حرفه­ای مجسمه سازی دغدغه­ی تاریخ و فرهنگ ایران و کردستان و مفاخر فرهنگی، علمی، ادبی و هنری استان، مسایل انسانی و تحولات و رخدادهای اجتماعی ملی و جهانی را دارد و مجسمه های بسیاری را از مفاخر کردستان و به تاثیر از فجایع انسانی ساخته است. مجسمه­های ساخت ضیاالدینی علاوه بر سنندج در شهرهای مختلف ایران مانند تهران، اصفهان، قزوین و ... و همچنین شهرهای کشور عراق نصب شده و خیابانی در سنندج به نام این هنرمند است. ضیاالدینی تاکنون نمایشگاههای انفرادی از آثارش در شهرهای ایران و چند کشور خارجی برگزار کرده و آثارش در نمایشگاههای گروهی متعددی به نمایش گذاشته شده است. او تاکنون جوایزی از بی­ینال­ها و جشنواره­ها دریافت کرده و داوری جشنواره­هایی را نیز بر عهده داشته است.

  احمد خلیلی­فرد؛هنرمند نقاش سال هاست فعالیت حرفه­­ای و آموزشی هنری دارد و تاکنون نمایشگاههایی از آثارش در داخل و خارج از کشور برگزار شده و ورک­شاپ­هایی نیز در کشورهای مختلف برگزار کرده است. خلیلی­فرد؛ عضو هیات علمی دانشگاه سوره و مدرس هنر در چندین دانشگاه است و داوری و دبیری جشنواره­ها، نمایشگاهها و بی­ینال­هایی را نیز برعهده داشته است. دریافت مدال برنز و دیپلم افتخار تری­ینال(سه­ سالانه) پاریس در سال 2002 و جایزه­ی جشنواره جهانی هنر مقاومت از جوایز این هنرمند است.

   


  تاریخ خبر:  1395/06/15