يكشنبه 10 مهر 1401
  آغاز جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در سنندج بازگشت

  آغاز جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در سنندج

  رمز ماندگاری هنر معنویت است

  عکاسان جوان سنندج و آبیدر را عکاسی می کنند

  امنیت از نگاه کاریکاتوریست های جوان

   

  بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان با حضور هنرمندان، جوانان و مسوولان استان کردستان در بهشت محمدی سنندج و ادای احترام به شهدا عصر یکشنبه 14 شهریورماه آغاز شد.

  در این مراسم هنرمندان و جوانان با نثار شاخه­ی گل، به شهدای سنندج در سال­های دفاع مقدس ادای احترام کردند و یاد و خاطره­­ی شهدا را گرامی داشتند.

  حجت­الاسلام رحیم جعفری؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در افتتاحیه­ی بیست و سومین جشنواره­ی ملی هنرهای تجسمی جوانان ضمن خوشامدگویی به هنرمندان و جوانان با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی، شهدای کردستان و شهدای هنرمند خطاب به جوانان گفت: شما در سنی هستید که ممکن است بسیاری از اطلاعات درباره­ی کردستان بویژه دفاع مقدس را نداشته باشید. سنندج؛ شهر مجاهدت­های خاموش و فداکاری­های بزرگ است و بعید است نقطه­ای از خاک این شهر قطره خونی نچکیده باشد و در همه­ی تپه­های اطراف شهر عملیات­هایی انجام شده و تمام شهر و اطراف آن مقدس و قدمگاه رزمندگان، جانبازان و شهداست و مقام رهبری این شهر را شهر هنر و فرهنگ و صفا و صمیمیت خواند.

  جعفری در ادامه گفت: هنر گوهر گرانبهایی است که خداوند برای تعالی جامعه و بشر تعبیه کرده و هنرمند، سرباز و فرمانده جریان هنری در جامعه است و هنرمندان لشگر معنوی، فکری و اندیشه­ای جامعه هستند.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان افزود: جوهره­ی گوهر هنر و رمز ماندگاری هنر معنویت است که انسان را به سمت تعالی می برد و همیشه در تاریخ هنر و معنویت همراه بوده اند.

  جعفری در پایان از معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر هنرهای تجسمی و ستاد برگزاری جشنواره قدردانی کرد.

  کارگاه­های بیست و سومین جشنواره­ی ملی هنرهای تجسمی جوانان در رشته­های طراحی، نقاشی، خوشنویسی، نگارگری، حجم، کاریکاتور، عکاسی، ارتباط تصویری و تصویرسازی صبح امروز در مجتمع فرهنگی فجر سنندج آغاز شد.

  هنرمندان شرکت کننده در رشته­ی عکاسی در روز نخست از بخش مرکزی سنندج، بازار، عمارت خسروآباد، مسجد جامع، خانه کرد و آبیدر سنندج عکاسی می­کنند و روز سه شنبه برای عکاسی به روستای دولاب در نزدیکی سنندج می­روند. در رشته­ی کاریکاتور در بخش چهره، طراحی چهره­ی هادی ضیاالدینی و در بخش کاریکاتور موضوعی هنرمندان شرکت کننده با موضوع امنیت کار می­کنند. هنرمندان جوان شرکت­کننده در رشته­ی ارتباط تصویری(پوستر) با موضوع دوستی و موضوع موسیقی کردستان طراحی می­کنند. رشته­ی طراحی و نقاشی جشنواره هنرهای تجسمی جوانان با موضوع آزاد و موضوع انسان در فضای معاصر و انتزاع برگزار می شود و افسانه؛ موضوع رشته­ی تصویرگری جشنواره است. رشته های حجم با موضوع آزاد و نگارگری و خوشنویسی دیگر رشته­های جشنواره هستند.

  بیست و سومین جشنواره­ی ملی هنرهای تجسمی جوانان تا 17 شهریورماه در سنندج ادامه دارد.

   

  تاریخ خبر:  1395/06/15