يكشنبه 10 مهر 1401
  جشنواره نقاط قوت و ضعف هنر جوانان را رصد می کند بازگشت

  دبیر جشنواره هنرهای تجسمی جوانان:

  جشنواره نقاط قوت و ضعف هنر جوانان را رصد می کند

  رضوان صادق زاده؛ دبیر بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان گفت: جشنواره­ هنرهای تجسمی جوانان، اگر با فرض اینکه تمام مقدمات آن اعم از اطلاع­رسانی دقیق و انتخاب درست و مواردی از این نوع، درست پیش برود، برشی عرضی از هنر جوانان ایران را در اختیار برگزارکنندگان جشنواره قرار می­دهد تا نقاط قوت و ضعف آن را به طور کامل رصد کنند.

  صادق زاده افزود: استفاده­ی صحیح از این موقعیت و هدایت درست آن تا چه اندازه می­تواند در رشد و شکوفایی هنر یک جامعه تأثیر بگذارد. کاش جشنواره­ای با این اهمیت، تنها به برنامه­ریزی یکی- دو ماهه خلاصه نمی­شد و در طول سال با کارشناسی دقیق و پیگیرانه در دبیرخانه­ی دایمی آن، هم برگزیدگان دوره­ی قبل را حمایت  و هم دوره­ی بعدی جشنواره را به کم نقص­ترین وجه ممکن مدیریت می­کرد. شاید خوشبینانه باشد تصور اینکه این جشنواره در کنار جشنواره­هایی چون تئاتر و موسیقی یک جا و هم زمان و صد البته به طور ثابت برای چندین سال در یک استان برگزار شوند تا از تأثیرات متقابل آنها بر یکدیگر، هنر جوانان به بالندگی بیشتر نائل شود.

  دبیر جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در ادامه گفت: دوره­ی جوانی برای فراگیری هر نوع فعالیتی و بروز هر نوع خلاقیتی، بهترین دوره برای هر فرد است، و آنچه که در این دوره بر جان و دل آدمی حک می­شود، تأثیری فراموش نشدنی بر جای می­گذارد. این فرایند در حوزه­ی هنر که «جوانی» در آن به 15 تا 24 سال محدود می­شود، اوج فراگیری و خلاقیت را می­تواند در پی داشته باشد.

   

  تاریخ خبر:  1395/06/15